X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

  • Archive
  • Contact
توضیحات :
chalmachalow (چلمه چلو) در گویش سیستانی به معنای فرفره است. (وبلاگ شخصی محمد رضا کاوه)
منوی اصلی
آمار بازدید
تعداد نمایش : 50286
درباره ما

آخرین مطالب


نویسنده : محمد رضا کاوه

تاریخ ارسال مطلب : شنبه 7 مرداد‌ماه سال 1391 - 08:55 | نسخه چاپی

یادش بخیر

یه زمانی مثل امروز که وب گردی زیاد می روم خیابان گردی زیاد می رفتم. (حدود 5 یا شش سال پیش)

یکی از همان روزها بود که به همراه دو تن از دوستان ریش و پشم دارم رفتیم خیابان گردی. نیم ساعتی در خیابان ها قدم زدیم و از هر دری با هم گپ زدیم تا اینکه رسیدیم به نزدیکی کوچه ای که در آن نمایندگی سازمان ملل متحد در زاهدان بود. از دور جماعتی (حدوداً 30 تن) پلاکارد به دست جلوی سازمان ملل در حال شعار بودند، نزدیک تر که رفتیم متوجه شدیم که موضوع شعارهایشان تحریم کالاهایی بود که یا اسرائیلی بودند، یا به اسرائیلی ها فروخته می شدند و یا اینکه اسرائیلی آمریکایی بودند.

القصه اینکه حدود نیم ساعتی گوشه ای ایستادیم و تماشا می کردیم. یک نفر میکروفن در یک دست و کاغذی که مشخص بود نام کالاهای مورد نظر روی آن نوشته شده بود در دست دیگر نام کالاها را به گوش سایرین می رساند و سایرین هم بانگ تحریم باد سر می دادند، اینجوری: کوکاکولا، تحریم باد. پپسی، تحریم باد. نستلی، تحریم باد. فاکس تحریم باد. نوکیا،‌ تحریم باد. مایکروسافت، و چندین و چند کالای دیگر تحریم باد. اینها را که گفت بنده خدا خسته شد و صلوات فرستاد و اشعار پایان یافت و به دیواری تکیه داد. در همین حال گوشیش زنگ خورد و گوشی خود را بیرون آورد و مشغول صحبت کردن شد. درست حدس زدید، گوشی او نوکیا N73 بود که در آن زمان هرکسی هم نداشت و گوشی از ما بهترون بود و ما هم که جوان در حسرت نوکیا N73.

یکی نیست بگوید برادر عزیز شما که شعار می دهید و نوکیا را تحریم می نمائید چرا خودتان از این برند استفاده می کنید و خودتان هم تحریمش می کنید، مثل اینکه مایکروسافت رو هم تحریم کرده بودید. مطمئنم در خانه یا محل کار یا دانشگاه از کامپیوتری استفاده می کنید که همین ویندوز مایکروسافت را دارد. راست می گویید اول خودتان استفاده نکنید و بعداً موعضه کنید.